Kvalitnejší život vďaka neurostimulátoru

Vyskúšajte neurostimulátor u vás doma

Čo je to WalkAide?

….Neurostimulátor WalkAide sa radí medzi najmodernejšie zdravotnícke pomôcky pre funkčnú elektrickú stimuláciu peroneálného nervu pri centrálnych parézach. Tento unikátny prístroj znižuje námahu, riziko pádov a zvyšuje vytrvalosť pri chôdzi. Je určený pacientom trpiacim zakopávaním a syndrómom „padajúcej špičky“ pri poškodeniach centrálneho nervového systému. Ide o novinku na slovenskom trhu, ktorá zabezpečuje väčšiu pohybovú nezávislosť po mozgových príhodách, ľuďom so sklerózou multiplex, úrazoch mozgu a miechy a tiež pri detskej mozgovej obrne a to už pre deti od 4 rokov (platí pre model WalkAide I).

Porovnanie s peroneálnou dlahou

V súčasnej dobe sa pre riešenie problému so zakopávaním najčastejšie používa peroneálna dlaha (ortéza), ktorá udržuje členok v neutrálnej pozícii a poskytuje tak iba pasívnu podporu (ortotická funkcia).
Oproti dlahe predstavuje WalkAide kompenzačnú pomôcku, ktorá má v klinických štúdiách preukázaný nielen ortotický efekt, ale aj rehabilitačný (terapeutický) a naviac podporuje dlhodobé udržanie mobility u pacientov s progresívnym ochorením. Terapeutický efekt znamená, že v klinických štúdiách bola u testovaných pacientoch pri dlhodobom používaní preukázaná schopnosť ovládať špičku aj po určitú dobu po vypnutí prístroja, čo sa prisudzuje neuroplasticite mozgu. WalkAide tak môže predstavovať novú nádej najmä pre vysoko aktívnych pacientov a ďalej pre deti, u ktorých sa okrem odstránenia problémov s padajúcimi špičkami môže navyše predísť aj vzniku ďalších rastových deformít.

N

Možnosť vyskúšania

Po odbornej konzultácií vám prístroje radi bezplatne vyskúšame. 

N

Možnosť prenájmu

Naše prístroje je možné prenajať aj na domáce použitie. Cena prenájmu je 50€ za týždeň. 

N

Možnosť kúpy

Prístroje je možné aj zakúpiť. Cenová kalkulácia je na vyžiadanie. Možnosť kúpy aj na splátky. 

N

Odborné poradenstvo

Naši skúsení a vyškolení odborníci nájdu pre vás ten pravý neurostimulátor. Vždy vám ochotne poradia a vysvetlia všetko, čo potrebujete vedieť.

Produkty

V ponuke sú 4 typy neurostimulátorov, pričom každý má špeciálne využitie. Dosiahnite výborné výsledky pri rehabilitácii aj vďaka overeným prístrojom.

WalkAide

Neurostimulátor WalkAide sa radí medzi najmodernejšie zdravotnícke pomôcky pre funkčnú elektrickú stimuláciu peroneálného nervu pri centrálnych parézach. Tento unikátny prístroj znižuje námahu, riziko pádov a zvyšuje vytrvalosť pri chôdzi. Vhodný aj pre deti od 4 rokov.

WalkAide II

WalkAide II je nový model WalkAide- systému pre “Foot Drop” (padajúcu špičku) a je určený pre pacientov s nedostatočnou dorzálnou flexiou v dôsledku poruchy centrálno hybných neurónov. Elektrická stimulácia prebieha pomocou zabudovaných kovových elektród. Tento model nie je vhodný pre malé deti.

OmniHi5 ™

OmniHi5 ™ je rehabilitačný systém pre hornú končatinu podporujúci neuroplasticitu mozgu. Stimulácia prebieha na základe EMG. Zlepšuje funkciu a rozsah pohybu hornej končatiny u pacientov s hemiplégiov alebo parézou hornej končatiny a umožňuje tak vykonávať aktívny motorický tréning.

H2 ™

H2 ™ je nový model rehabilitačného systému pre hornú končatinu podporujúci neuroplasticitu mozgu. Jeho nový dizajn prináša klientom ešte väčší komfort pri používaní.

O nás

Na začiatku bol veľký sen. Podnikať s niečím, čo nie je len obyčajným tovarom, ale prináša čosi viac: novú možnosť pre kvalitnejší život ľudom, s ktorými sa osud nehral a postavil im pod nohy prekážky. Pomôcť im čo najlepšie a najjednoduchšie prekážky prekonávať. Priniesť niečo nové, čo im dá čosi viac – nový impulz do života. A tak vznikol koncept ImpulsFITKa. V snahe priblížiť sa čo najviac ku klientom, nielen v zahraničí, ale aj u nás na Slovensku, sme sa rozhodli o vytvorenie miesta, kde sa ľudia dozvedia viac o nových možnostiach rehabilitácie. Naše produkty WalkAide a OmniHi5 sú neprekonateľnými pomocníkmi pre pacientov so sklerózou multiplex, po cievnej mozgovej príhode, detskej mozgovej obrne a po úrazoch miechy a mozgu.
ImpulsFITKa je Slovenské prevedenie firmy Help2move ( www.walkaide.cz) v Čechách, ktorá sa stala jednou z prvých spoločností zaoberajúca sa pomocou pre pohybovo znevýhodnených klientov prostredníctvom neurostimulátorov.
Za všetky poznatky a skúsenosti vďačím pani doktorke Peřkovej a jej kolektívu, ktorá je naším garantom aj na Slovensku.

Ing. Katarína Majlingová Mičianiková

WalkAide špecialista

Sme tu pre vás

9 + 5 =