WalkAide

Neurostimulátor WalkAide sa radí medzi najmodernejšie zdravotnícke pomôcky pre funkčnú elektrickú stimuláciu peroneálného nervu pri centrálnych parézach. Tento unikátny prístroj znižuje námahu, riziko pádov a zvyšuje vytrvalosť pri chôdzi. Je určený pacientom trpiacim zakopávaním a syndrómom „padajúcej špičky“ pri poškodeniach centrálneho nervového systému. Ide o novinku na slovenskom trhu, ktorá zabezpečuje väčšiu pohybovú nezávislosť po mozgových príhodách, ľuďom so sklerózou multiplex, úrazoch mozgu a miechy a tiež pri detskej mozgovej obrne a to už pre deti od 4 rokov.

Hlavné výhody WalkAide

Kontraindikácie a obmedzenia v použití WalkAide

 • zlepšuje stabilitu ako v pohybe, tak pri státí
 • zvyšuje rýchlosť chôdze a predlžuje prejdenú vzdialenosť
 • znižuje namáhavosť chôdze a únavu
 • zlepšuje pohyb aj v náročnom teréne
 • pomáha uvoľňovať miernu až strednú spasticitu
 • prináša väčšiu istotu pri chôdzi a prispieva k samoobslužnosti a socializácii
 • redukuje svalovú atrofiu
 • prispieva k navodeniu nového stereotypu chôdze, a tým môže redukovať bolesť chrbta, bedier a kolien spôsobenú zapájaním nesprávnych svalových partií pri chôdzi
 • WalkAide predstavuje maximálny komfort – neobmedzuje pri výbere obuvi, je možná chôdza bez topánok aj v teréne
 • je vhodný aj pre deti od štyroch rokov
 • WalkAide nie je vhodný pre pacientov s kovovým implantátom v oblasti kolena a podkolena
 • WalkAide sa nemôže používať, pokiaľ je v mieste stimulácie malígny tumor alebo otvorená rana
 • u pacientov s výskytom epileptických záchvatov WalkAide nie je kontraindikovaný, ale je vyžadované sledovanie a spolupráca s ošetrujúcim lekárom neurológom
 • WalkAide nie je určený pre pacientov s poškodením periférneho nervu napr. Pri odtrhnutí nervu pod kolenom pri úrazoch alebo pre pacientov s poruchou platničiek v oblasti bedrovej. V týchto prípadoch WalkAide nefunguje.

WalkAide v praxi

WalkAide a aplikácia botulotoxinu
WalkAidom možno ovplyvniť miernu až strednú spasticitu a má obzvlášť dobré výsledky aj po aplikácii botulotoxínu. So stimuláciou sa odporúča začať cca 7 dní po aplikácii botulotoxínu. Pri deformáciách a zlých návykoch chôdze možno u pacienta posunutím elektród zámerne vyvolať everziu či inverziu nohy.

Možnosti využitia prístroja
Funkčné elektrická stimulácia je vhodná aj pre pacientov pripútaných na lôžko. S rehabilitáciou je ideálne začať čo najskôr po ataku či úrazu (špeciálny režim pre cvičenie – automatická stimulácia v pravidelnom časovom intervale). Včasná stimulácia vyvolávajúca svalové kontrakcie vedie k aferentnému dráždeniu somaticko senzorického kortexu. Vďaka neuromodulácii tak dochádza k maximalizácii rehabilitačného efektu a rýchlejšej obnove deficitu.

Kompenzačná pomôcka s rehabilitačným efektom
Prístroj WalkAide sa podľa indikácie naprogramuje len pre jedného konkrétneho pacienta a ten ho individuálne využíva počas celého dňa (či ako mu momentálnej kondície dovoľuje)
pre maximalizáciu efektu je ideálny skombinovať WalkAide s fyzioterapiou, s dôrazom na zlepšenie stereotypu chôdze, a s domácim kondičným
v prípade problémov s ovládaním oboch dolných končatín možno použiť pre stimuláciu dva prístroje súčasne (obojstranná stimulácia)

Informácie pre odborníkov

N

Možnosť vyskúšania

Po odbornej konzultácií vám prístroj vyskúšame. Keď sa rozhodnete prístroj požičať cena za prvé 3 týždne je 150 € vrátane programovania a konzultácie.

N

Efektívna rehabilitácia

Rehabilitácia po úraze alebo pri problémoch s motorikou býva častokrát náročná. Zvýšením efektivity dosiahnete lepšie výsledky oveľa skôr.

N

Odborné poradenstvo

Naši skúsení a vyškolení odborníci nájdu pre vás ten pravý neurostimulátor. Vždy vám ochotne poradia a vysvetlia všetko, čo potrebujete vedieť.

Sme tu pre vás